כמעט בכל בית חרדי, יום רביעי בשבוע הוא נקודת ציון לקראת שבת. איפה מתארחים? את מי מארחים? ולבסוף, מה צריך להשלים ברשימת הקניות? רוצים להגיע לשבת שלווים ובלי הוצאות חריגות? הכתבה הזאת בשבילכם!


כמה פעמים סיננם בין השיניים ‘הוצאות שבת ויום טוב חוזרות’ בעודכם מעבירים את כרטיס האשראי במסוף הקופה בסופר בסכום כפול משתכננתם? בזמן שהלב נושא תפילה שכך יקרה ותחושת מועקה מעקצצת על החריגה בתקציב הקניות החודשי ועל שהעמסתם ללא רחם.
האם פירוש המשנה “כל מזונותיו של אדם קצובין לו מראש השנה ועד ראש השנה וכו’, חוץ מהוצאות שבת ויו”ט…” אכן מדרבנת אותנו לרכוש ככל העולה על רוחנו? האם יש מקום לעניין ‘בל תשחית’ או ‘הסתפקות במועט’? ואם כך, איך בעצם כמעט כולנו חורגים ממסגרת האשראי המוקצבת לנו בבנק?
כוונת המשנה המוזכרת לעייל היא שאדם צריך להוציא את ממונו עבור סעודות השבת כפי יכולותיו, מעמדו ועל פי רמת מחייתו. נכון, כולנו רוצים לכבד את השבת במיטב המאכלים והמלבושים כפי שנצטווינו אך חשוב שנהיה ערניים לאפשרויות הכלכליות העומדות בפנינו טרם יוצאים למסע רכישות ראוותני. לשם כך אספנו לפניכם מספר טיפים לקניות לקראת שבת שישמרו לכם על הכיס, הלב והבריאות. בואו לקרוא (וליישם!):

  1. לשבת מתחילים להתארגן ביום רביעי – כן, קראתם נכון! רוצים להגיע לשבת שלווים ונינוחים? מומלץ להתחיל להתארגן כבר ביום רביעי בשעות אחר הצהריים. זכרו, להתארגנות מראש יש גם יתרון כלכלי משמעותי.
  2. תחליטו איפה אתם בשבת – בבית? לבד? מארחים? מתארחים? יש לך משמעות לרשימת הקניות השבועית שלכם.
  3. היכנסו למטבח – עכשיו אחרי שאתם יודעים איפה אתם בשבת גשו לבדוק את הארונות, המקרר, הפריזר ועגלת הירקות וערכו רשימה. מה יש לכם במלאי? מה אתם יכולים להכין מהמלאי הקיים? האם הירקות משבוע שעבר ראויים לשימוש? (לדוגמה: ירקות שורש משבוע שעבר יכולים להיות נהדרים למרק טוב או לסלט אנטיפסטי בתנור).
  4. צרו רשימת קניות – מה אנחנו צריכים להשלים? מה חסר לנו בבית באופן כללי? במה אנחנו מתפנקים לכבוד שבת? עכשיו תוסיפו, מוצרי צריכה נוספים כמו מוצרי ניקיון, כלי בית או כל מוצר אחר שחסר לכם בבית.

אתם מאמינים? יום רביעי, ארבעה שלבים פשוטים ומהירים ויש לכם רשימת קניות לשבת מסודרת וממוקדת. זכרו, התארגנות מוקדמת מעניקה לכם רוגע ושלווה וגם חוסכת לכם כסף בניהול תקציב משק הבית.
מה שנשאר לכם עכשיו זה להיכנס לקניון הווירטואלי ‘סיטיסייל’ לשוטט בין החנויות, להשוות מחירים, למלא את הסל ולחכות למשלוח שלנו שעוד רגע מתדפק על דלתכם!